ZUCCHERO Overdose DAmore World Tour 2024

2024-04-17 20:00 - 21:30

Lietuvoje koncertuos Italijos bliuzo tėvu vadinamas Zucchero

Pasaulinio garso dainų autorius ir atlikėjas Zucchero surengs išskirtinį koncertą Lietuvoje – vienintelis italų superžvaigždės pasirodymas įvyks kitų metų balandžio 17 d. „Compensa“ koncertų salėje Vilniuje. Svarbiausiu šalies apdovanojimu – ordinu už nuopelnus Italijos respublikai – apdovanoto atlikėjo koncertas yra įtrauktas į pasaulines Zucchero gastroles.

Vieša bilietų prekyba į Zucchero koncertą Vilniuje prasidės jau šį penktadienį (spalio 6 d.) nuo 10 val. visose Bilietai.lt kasose. Dviem dienom anksčiau, trečiadienį (spalio 4 d.), pirmieji bilietus galės įsigyti „Live Nation Lietuva“ koncertų klubo nariai (http://bit.ly/LiveNationConcertClub).

Zucchero - „Baila (Sexy Thing)“: https://youtu.be/QRDZjj7-tOk
 

„Esu labai laimingas, kad koncertuosiu jūsų šalyje. Turiu nemažai draugų iš Lietuvos, todėl labai laukiu, kada vėl galėsiu aplankyti jūsų gražiąją šalį. Koncerte atliksiu ne tik naujas dainas, bet ir geriausius savo hitus. Iki susitikimo pavasario pradžioje“, – linkėjimus Lietuvai siunčia Zucchero.

Būsima muzikos žvaigždė, kurios tikrasis vardas Adelmo Fornaciari, vaikystėje dainavo ir grojo vargonais gimtojo kaimelio Roncocesi bažnyčioje. Būdamas 12 m., jaunuolis atrado amerikiečių bliuzą ir soul muziką. Per porą metų savarankiškai gitara išmokęs groti Otis Reddingo, Marvino Gaye ir kitų dainas, jis subūrė pirmąją grupę. Muzikantai atlikdavo ne tik žinomų žvaigždžių kūrinius, bet ir paties Adelmo, pasivadinusio Zucchero pseudonimu, dainas.

1975 m. Zucchero išvyko į Kaliforniją (JAV), kur susipažino su prodiuseriu Corrado Rustici. Pastarasis pastebėjo, kad atlikėjas yra puikus dainų autorius – netrukus Zucchero dainas atliko daugelis jaunų italų atlikėjų. Nors Zucchero sukurtos dainos skambėdavo „San Remo“ festivaliuose, pačiam atlikėjui solo karjera pradžioje sekėsi ne itin gerai. Pirmoji sėkmė muzikantą aplankė su 1986 m., išleidus albumą „Rispetto“, kuris vien Italijoje buvo nupirktas 300 tūkst. tiražu.

Dar didesnio populiarumo sulaukė 1987-aisiais išleistas albumas „Blue’s“. Įrašas tapo komerciškai sėkmingiausiu albumu Italijos istorijoje – jį įsigijo per 1,5 mln. melomanų. Šį rekordą po dvejų metų pagerino kitas Zucchero albumas „Oro Incenso & Birra“, kurio parduotų kopijų tiražas perkopė 8 mln. ribą.

Zucchero - Diamante: https://youtu.be/jlp3APIK7SA

Tarptautinį pripažinimą Zucchero pelnė surengęs pasirodymus su pačiomis ryškiausiomis muzikos žvaigždėmis: Bono iš „U2“, Ericu Claptonu, Eltonu Johnu, Joe Cockeriu, Stingu, Milesu Davisu, B.B. Kingu, Johnu Lee Hookeriu, Ennio Morricone, Stevie Ray Vaughanu, Luciano Pavarotti, Andrea Bocelli, Paulu Youngu, „Queen“ ir daugeliu kitų.

Didžiausios sėkmės sulaukė italų atlikėjo daina „Senza Una Donna (Without A Woman)“. 1991 m. Zucchero įrašė naują šios baladės versiją, kurią atliko kartu su britų dainininku Paulu Youngu. Daina tapo didžiuliu hitu – pasaulyje šis singlas yra parduotas 1 mln. tiražu.

Zucchero - „Senza Una Donna (Without A Woman)“ (ft. Paul Young): https://youtu.be/V69vs8JmXYM

Išskirtinio pasirodymo Vilniaus „Compensa“ koncertų salėje metu Zucchero ne tik atliks naujausius kūrinius ir garsiausias savo dainas „Diamante“, „Il Volo/My Love“, „Baila Morena“, baladę „Senza Una Donna (Without A Woman)“ ir daugelį kitų.