Spektaklis-koncertsa vaikams ''Pasakų maskaradas''

2019-12-21 17:00

SPEKTAKLIS-KONCERTAS – „PASAKŲ MASKARADAS“

„Pasakų maskaradas“ tai galimybė vaikams atsidurti fantastiniame pasakų pasaulyje, kur vienoje pasakoje egzistuoja šimtai skirtingų personažų, nes į šį maskaradą visi vaikai atvyksta persirengę, išsidažę ar kitais būdais pasivertę savo mėgstamiausios pasakos veikėjais! Į pasakų kelionę vaikus pasikvies vienas pačių pačiausių pasakorių visoje Lietuvoje, o gal ir pasaulyje – Giedrius Arbačiauskas. Kartu su bardo dainomis, vaikai leisis į kelionę, atidurs stebuklingoje šalyje, kurioje skambės dainos ir lauks nepaprasti nuotykiai! Netrukus mažieji susipažins ir su misteriu Arkadu (Arkadijus Vinokuras), kuris papasakos jiems ypatingą istoriją apie „Mergaitę su degtukais“ ir apie ją sukūrusį H.K. Andersoną. Galiausiai, vaikai susitiks nuostabųjį „Tarakoną iš vaikystės“ (Gedimino ir Ainio Storpirščių koncertas). Vyks šokiai, dainos ir linksmybės. Ko dar galėtų trūkti? Kalėdų senelio? Žinoma, kad bus ir jis, juk Kalėdos!

„Pasakų maskarade“ visų vaikų laukia neįtikėtini nuotykiai, spalvos, šokiai („Low air“ šokio mokyklos trupė),  dainos ir neužmirštama kelionė po pasakų pasaulį!

 

APIE PROJEKTĄ „PASAKŲ MASKARADAS“

Projektą organizuoja kūrybos studija „Showart“, iki šiol sėkmingai organizavusi po visą Lietuvą keliaujantį „Vaikų pasakų festivalį“ (anksčiau vadinęsis „Arklio Dominyko pasakų festivaliu“). Projekto „Pasakų maskaradas“ tikslas – kokybiškas, turiningas ir edukuojantis vaikų laisvalaikis, todėl projektui buvo pasirinkti trys skirtingi, aukšto profesionalumo atlikėjai-teatrai, bei juos apjungsianti šokio trupė.

 

APIE KŪRĖJUS IR PASAKAS

Giedrius Arbačiauskas – gerai žinomas Lietuvos aktorius, bardas, atlikėjas bei dainų autorius. Bardo pasaka „Vienaragis“ nukelia į stebuklingą šalį, kurioje skamba įvairiausios dainos. Paaiškėja, jog stebuklingoje šalyje vyksta Dainų šventė. Koncertas-spektaklis „Vienaragis“ sukurtas pagal Ramutės Skučaitės ir Tomo Dirgėlos žodžius. Muziką ir inscenizaciją kūrė pats aktorius. “Pasakų maskarade” „Vienaragio“ siužetas įgauną naujas formas, į pasaką įsilieja dar du teatrai ir šokio trupė.

Arkadijus Vinokuras - garsus teatro ir judesio meno aktorius, režisierius, pedagogas, žurnalistas ir rašytojas. Dirbo Švedijos Karališkoje Operoje, Stokholmo miesto teatre, Amsterdamo eksperimentiniame teatre „Milki Vej“. Švedijos Karališkajame dramos teatre dirbo su vienu garsiausių Rusijos režisierių Jurijumi Liubimovu. Kaip cirko artistas Arkadijus dirbo žymiausiame Skandinavijos cirke „Circus Scott“, „Cirkus Moira Orphey“ (Italija) bei Jurijaus Nikulino asmeniniu kvietimu – Maskvos Cirke.

Spektaklis „Mergaitė su degtukais“ parodytas daugiau nei 300 kartų visoje Lietuvoje ir svetur. Vaikų akyse Misteris Arkadas virsta H. K. Andersenu. Visas pasakojimas vyksta magijos pagalba: rankose atsiranda sniegas, ugnis, gėlės. Vaikai salėje dalyvauja pasakos kūrime. Jie virsta praeiviais, medžiais, šalčiu, pūga, choru ir didžiule šios pasakos dalimi.

Gediminas Storpirštis – Lietuvos teatro ir kino aktorius, teatro pedagogas, režisierius, dainuojamosios poezijos festivalių meno vadovas, koncertų organizatorius, dainų autorius ir atlikėjas.  Valstybinio jaunimo teatro aktorius. Vaidina ir kuria vaikiškiems spektakliams muziką („Arklio Dominyko meilė“, „Briedis Eugenijus“, „Angelų pasakos“).

Ainis Storpirštis - Lietuvos teatro, kino ir TV aktorius, režisierius, muzikantas, auksinio scenos kryžiaus laureatas.

 „Tarakonas iš vaikystės“ yra įsitikinęs: „jeigu šita žemė kam priklauso, tai pirmiausia, žinoma, vaikams“. Būtent taip yra dainojama viename teatralizuoto koncerto kūrinių, kurį atliks Lietuvoje gerai žinomų aktorių, tėvo ir sūnaus tandemas. Su „Tarakonas iš vaikystės“ dainomis užaugo ne viena karta: kasetė virto kompaktine plokštele, o pastaroji - dabar klausoma internetinėse muzikos platformose. Klasika tapusių dainų rinkinys nukels mažuosius į fantastiškąjį pasakų pasaulį, kuriame prabyla tarakonai, o pasaulį reguliuoja – išdykę vaikai! 

Šokio tetaras Low Air, choreografė – Agnietė Lisičikaitė. Agnietė Lisičkinaitė yra „AIROS“ šokio teatro šokėja ir choreografė; Vilniaus miesto šokio teatro ir mokyklos „LOW AIR“ šokėja bei mokytoja; Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytoja. Auksinio scenos kryžiaus nominantė. Choreografiniai darbai Vilniaus Lėlės teatre, Rusų dramos teatre, Menų spaustuvėje, Operos ir baleto teatre. Projekte „Pasakų maskaradas“, pagal specialiai šiam projektui kurtą choreografiją, šoks Low Air šokio mokyklos studentės: Emilja Karosaitė, Ugnė Laurinavičiūtė, Dominyka Markevičiūtė, Grėtė Šmitaitė.