Vladimir Spivakov

2015-03-18 19:00

Jubiliejinis Vladimiro Spivakovo ir orkestro „Maskvos virtuozai“ koncertas

2015 m. kovo 18 d. “Naujoje Vilniaus koncertų salėje” (Kernavės g. 84, priešais PC „Ozas“) savo jubiliejinį koncertą surengs žymus smuikininikas bei dirigentas Vladimiras Spivakovas ir jo vadovaujamas valstybinis kamerinis orkestras „Maskvos virtuozai”. Šiemet maestro švenčia savo 70-ties metų jubiliejų, o jo orkestras mini 35-erių metų įkūrimo sukaktį.

Visame pasaulyje garsus kolektyvas Lietuvos publikai pristatys iškilmingą gala koncertą, kuriame skambės W.A.Mozarto, A.Piazzollos, G.Rossinio, L.Boccherinio, G.Puccinio, L.Delibo ir kitų kompozitorių kūriniai. Kartu su orkestru pasirodys Maskvos Didžiojo teatro solistė A.Jarovaja (sopranas) ir „Naujosios operos“ teatro solistas A.Nekliudovas (tenoras).

Gausią klausytojų auditoriją Europoje, JAV ir Azijoje suburiantis kolektyvas jau 35-ąjį sezoną džiugina žiūrovus naujomis programomis, kuriose skamba įvairių žanrų ir epochų klasikinė muzika. Orkestro repertuaras itin platus – nuo J.S.Bacho iki A.Schnittke, o jį atlieka pasaulinio lygio žvaigždės ir tarptautinių konkursų laureatai, kurių kiekvienas – ryški muzikos pasaulio asmenybė.

Vieno didžiausių laikraščių Jungtinėse Amerikos valstijose „Los Angeles Times” kritikai šį muzikų kolektyvą vadina šveicarišku laikrodžiu, tikslumo ir elegancijos pavyzdžiu. Prestižinis Europos leidinys „Wiener Zeitung” apžvalginiame straipsnyje pažymi, kad orkestro intonacinis tikslumas, išraiška, aistra bei neįtikėtinai puikūs atlikimo įgūdžiai yra ilgų metų bendro ir atidaus darbo vaisius.

Kamerinis orkestras „Maskvos virtuozai” per metus surengia per 100 pasirodymų ir yra koncertavęs kartu su pasaulinio garso žvaigždėmis - Mstislavu Rostropovičiumi, Jevgenijumi Kisinu, Yehundi Menuhinu, Jelena Obrazcova, Jurijumi Bašmetu ir kitais scenos grandais. Orkestro gastrolių geografija taip pat labai plati – kolektyvas jau ne kartą sulaukė audringų ovacijų visose Europos šalyse, JAV, Kanadoje, Meksikoje, Pietų Amerikoje, Turkijoje, Izraelyje, Kinijoje, Korėjoje ir Japonijoje. „Maskvos virtuozai“ pasirodo pačiose geriausiose pasaulio koncertų salėse, tokiose kaip „Concertgebouw“ Amsterdame, „Musikverein“ Vienoje, „Royal Festival Hall“ ir „Albert Hall“ Londone, „Theatre des Champs–Elysees“ Paryžiuje, „Carnegie Hall“ ir „Avery Fisher Hall“ Niujorke, „Suntory Hall“ Tokijuje ir kitose prestižinėse erdvėse.

Orkestrą „Maskvos virtuozai“ 1979 m. įkūrė garsus smuikininkas ir dirigentas Vladimiras Spivakovas. Jo batutos mostams paklūsta ne tik šis orkestras, bet ir tokie pripažinti muzikos pasaulyje kolektyvai, kaip Čikagos, Londono, Budapešto, Milano teatro „La Scala" bei kiti garsūs simfoniniai orkestrai. Būtent maestro V.Spivakovo ir jo kruopštaus darbo su kolektyvu dėka šiandien kolektyvas „Maskvos virtuozai“ pelnytai vadinamas vienu geriausių kameriniu orkestru pasaulyje.

Video:
https://www.youtube.com/watch?v=7WlxhBVtGt4
https://www.youtube.com/watch?v=mAqSTXgjbA0