(Vilnius) VENGRIJOS VALSTYBINIS TEATRAS Baletas «CARMINA BURANA ir ELEGIA»

2022-10-21 19:00 - 21:30

Pirmą kartą Vilniuje Vengrijos valstybinis teatras „Szeged Contemporary Dance Company“ pristatys pasaulyje žinomą baleto spektaklį „Karmina Burana“tik spalio 21 koncertų salėje COMPENSA.

Repertuaras apima teatro šokius, paremtus Vivaldi, Stravinskio, Bartok, Orff ir kt. kompozitorių kūriniais, o repertuaras yra pavydėtinai platus. Šiuolaikinės teatro technikos ir ambicijos charakterizuoja trupės įvaizdį. Jos unikalus stilius – akrobatikos ir šiuolaikinių šokio judesių, teatro elementų ir ryškių vaizdinių derinys, įgyvendintas, laikantis aukščiausių techninių ir meninių kokybės standartų.  

Vengrijos valstybinis teatras pripažįstamas ne tik viso pasaulio publikos, bet ir profesionalų. Tamas Yuroniks – choreografas ir nusipelnęs Vengrijos artistas, turintis aukščiausių valstybės apdovanojimų kultūros srityje, atliko ženklų vaidmenį teatro unikalios meninės savasties formavime. Pats sukūręs daugiau, nei 50 choreografijų, jis mano, kad nepaliaujamas šokėjų tobulėjamas ir repertuaro plėtimas - svarbiausia jo užduotis. Gebėjimas priimti ir suasmeninti šokio klasikinę ir šiuolaikinę techniką, aukštas meninės išraiškos lygis ir kt. sąlygoja teatro repertuaro įvairovę ir kartu unikalumą. „Scenos taisyklių“ paisymas yra pagrindinis jų spektaklio atributas, tiesiogine to žodžio prasme jie nuo pirmų minučių didina suvokimo efektą.   

Karmina Burana
Suvokiame ritualų pripildytą barbarų gyvenvietės gyvenimą, besistengiančių užsidirbti pragyvenimui civilizacijos griaučiuose; kovojančių  už gyvybę ir su savo baimėmis, besistengiančių priimti likimo iššūkius. Likimas kartais dovanoja gėrį-meilė džiaugsmą, tačiau kartais – liūdesį ir mirtį. Mergina, kurios gyvenimas yra trumpas, akimirkai pasijunta laiminga, kuomet meilė priverčia užmiršti blogį ir tikėti, kad gyvenimas gali būti kitoks, geresnis. Tačiau Fortūna yra nepastovi ir žiauri, ji nesirūpina momento grožiu. Išgyvendami nusivylimus, džiaugsmą ir baimę, mes sužinome daugiau apie save, savo likimus, šansus – mūsų pačių žmoniją.  

Muzika: Karl Off
Choreografija: Yuroniks Tamas