Vilniaus festivalis 2019 - Madeline Bell ir ''Concertgebouw'' džiazo orkestras. Skiriama Ray Charlesui ir Stevie Wonderiui

2019-06-03 19:00

„Madeline Bell ir „Concertgebouw“ džiazo orkestras. Skiriama Ray Charlesui ir Stevie Wonderiui“

Ryškioji soul muzikos žvaigždė, neįtikėtino balso diapazono dainininkė Madeline Bell su svinguojančiu „Concertgebouw“ džiazo orkestru iš Nyderlandų pristato išskirtinę programą Vilniuje – legendinių Ray Charleso ir Stevie’o Wonderio dainas. Su šiomis asmenybėmis Madeline Bell yra kartu dainavusi, padariusi įrašų, o dabar atiduoda pagarbą savo dievaičiams. Tačiau ir ji pati yra dievinama viso pasaulio melomanų ir kitų atlikėjų, kurie jos balsą laiko išskirtiniu. Joe Cockeris laukė metus, kad galėtų su ja įrašyti dainas; per savo ilgą karjerą ji įkvėpė ir bendradarbiavo su tokiomis žvaigždėmis kaip Cliffas Richardas, Chrisas Barberis, Tomas Jonesas, Scottas Walkeris, Long Johnas Baldry, Eltonas Johnas, Tomas Parkeris ir daugelis kitų, o įžymi dainininkė Dusty Springfield tapo Madeline Bell gerbėjų klubo, įkurto 7-ajame dešimtmetyje, prezidente. Klubo garbės narių sąraše – net pats Elvis Presley. Dainininkė yra pelniusi įvairiausių apdovanojimų, tarp kurių – Tarptautinio moterų muzikos aljanso, Muzikos paveldo fondo „Už viso gyvenimo nuopelnus“ bei kiti. Sužavėti Madeline vokalinio stiliaus įvairove, įrašinėti solo albumų ją kvietė garsių kompanijų „Columbia Records“ ir „Philips Records“ atstovai. Savo įrašus ir gausius koncertus dainininkė derino su pasirodymais kabaretuose. Viename jų portretisto June’o Mendozos nutapytas Madelinos portretas apkeliavo daugybę Didžiosios Britanijos galerijų.

Daugiau nei prieš dešimtmetį Madeline Bell ir „Concertgebouw“ džiazo orkestras surengė grandiozinį projektą „Ray Charles Tour“ Nyderlandų ir Belgijos kino teatruose, kur buvo pristatomas kino filmas „Ray“ apie legendinį Ray Charlesą. Žiūrovai gyvai išgirdo ir pamatė geriausią Nyderlandų džiazo orkestrą ir užburiančią Madeline Bell, atliekančius naujai aranžuotas Ray Charles’o dainas, ekrane prabėgus jo nuostabaus gyvenimo kadrams. Rašoma, kad žiūrovai pašoko iš savo vietų, dainavo susikibę rankomis, o kino teatrai skendėjo nepakartojamoje atmosferoje. 2005 m. toks koncertas Amsterdamo kino teatre „Pathé Tuschinski“ buvo įrašytas ir išleistas CD „Tribute to Ray Charles Jazz Orchestra of the Concertgebouw“.

Su Madeline Bell grojantis džiazo orkestras iš „Concertgebouw“ – unikalus profesionalų kolektyvas, kurio nariai yra ne tik puikūs muzikantai, bet ir patys kompozitoriai bei aranžuotojai. Savo meistriškumu ir patraukliomis programomis orkestras užburia įvairaus amžiaus auditoriją, kaskart ją nustebindamas muzikavimo laisve ir ribų neturinčiomis stilistinėmis galimybėmis: nuo Duke’o Ellingtono orkestro braižo iki įvairiausių džiazo ir funksoul ir rhythm&blueskombinacijų. Greta koncertų prestižinėje salėje „Concertgebouw“, orkestras dažnai svečiuojasi festivaliuose „North Sea Jazz Festival“, „Java Jazz Festival“ ir kituose, bendradarbiauja su tokiomis žvaigždėmis kaip Chickas Corea, Branfordas Marsalis, Tootsas Thielemansas, Roy Hargrove, Christianas Scottas, José Jamesas, Lonnie Smithas ir kiti.

Išskirtinėje programoje dalyvauja ir vienas žymiausių Lietuvos saksofonininkų, tarptautinių ansamblių ir festivalių dalyvis Kęstutis Vaiginis.

Atlikėjai

Solistė MADELINE BELL (vokalas, JAV)

JAZZ ORCHESTRA OF THE CONCERTGEBOUW (Nyderlandai)

Dalyvauja KĘSTUTIS VAIGINIS (saksofonas)