Sakartvelo nacionalinis baletas ''Sukhishvili''

2024-10-11 19:00 - 20:30

Sakartvelo nacionalinis baletas „Sukhishvili“

 „Aštuntasis pasaulio stebuklas“ - taip tarptautinė žiniasklaida pavadino  „Sukhishvili“ ansamblį.

Ansamblio repertuare - įvairių Sakartvelo (Gruzijos) tautybių šokiai, taip pat teatralizuoti siužetiniai spektakliai, kuriems muzikinį akompanavimą atlieka gruzinų liaudies instrumentai.

 Garsųjį kartvelų ansamblį - Sukhishvili nacionalinį liaudies šokių ansamblį - 1945 m. įkūrė Iliko Sukhishvili ir Nino Ramishvili.

Tai buvo pirmasis profesionalus ansamblis Sakartvele. Iki jo įkūrimo liaudies šokis kaip toks neegzistavo, o Sukhishvili šeimos dėka vystėsi liaudies šokio menas.

Jau 1948 m. kolektyvas sėkmingai gastroliavo Europoje. Tuo metu jis buvo vadinamas „aštuntuoju pasaulio stebuklu“. Šiandien garsiajam kolektyvui vadovauja trečioji choreografų dinastijos karta.

Iš pradžių kolektyvą sudarė 35 žmonės, šiandien į gastroles vyksta 100 šokėjų.

Dabartiniai baleto vadovai stengiasi, kad koncertinė programa būtų modernesnė. Tačiau pagrindinis ansamblio repertuaras tebėra garsusis piršlybų šokis - vienas iš Sakartvelo kultūros simbolių.

Per savo gyvavimo istoriją Sakartvelo nacionalinis baletas surengė daugiau kaip 300 tarptautinių gastrolių, aplankė penkis žemynus ir 88 šalis, surengė apie 25 000 koncertų, kuriuose apsilankė apie 90 milijonų žiūrovų visame pasaulyje.

 Sukhishvili keturių savaičių turas Brodvėjuje buvo paskelbtas „geriausiu sezono pasirodymu“. Sakartvelo Nacionalinis Baletas tapo vieninteliu šokių kolektyvu, pasiekusiu pasaulio rekordą garsiojoje Milano „La Scala“ scenoje. Koncertas sukėlė sensaciją: teatro uždanga buvo nuleista 14 kartų, taip sumuštas Enrico Caruso rekordas, kai uždanga buvo nuleista 11 kartų.

 

  youtube: https://www.youtube.com/watch?v=kMxFooVGr8Q