Roko opera “Jūratė ir Kastytis”

2016-02-16 19:00

Legendinė roko opera atgimsta!

Legendos “Jūratė ir Kastytis” gerbėjų 2016 metais laukia itin džiugus įvykis - naujas, profesionalus, naujomis spalvomis žibantis roko operos pastatymas. Pasiruoškite išvysti sakmėmis apipintą lietuviško pajūrio meilės istoriją, lydimą ir jums gerai žinomos, ir visiškai naujos muzikos. Išgirskite, kaip garsiausios arijos suskambės išskirtinai talentingų vokalistų lūpose.

2016 metų vasario mėnesį po ilgos pertraukos scenoje vėl bus galima matyti švelniąją Jūratę – Aistę Smilgevičiūtę ir pirmą kartą Kastytį įkūnysiantį Vaidą Baumilą.

O taip pat: Kostą Smoriginą (Kopų Senis), Olegą Ditkovskį (Perkūnas), Povilą Meškėlą (Neptūnas) ir Eveliną Sašenko (Kastyčio motina).

Kompozitoriaus Roko Radzevičiaus ir libreto autoriaus Rimvydo Stankevičiaus kūrinį režisuoja K.Smoriginas. Roko operos choreografija patikėta Gyčiui Ivanauskui, scenografija – Marijui Jacovskiui.

K.Smoriginas su dideliu entuziazmu ėmėsi režisuoti žiūrovų širdyse iki šiol gyvą, tačiau scenoje jau maždaug dešimtmetį neberodomą kūrinį. „Darbo tikrai netrūksta: daug koncertuoju, vaidinu, kuriu. Bet pasiūlymo režisuoti roko operą „Jūratė ir Kastytis“ negalėjau atsisakyti. Labai tikiuosi, kad šis pastatymas sulauks didžiulio žmonių dėmesio. Tiek aš, tiek visa kūrybinė grupė esame tiesiog pakerėti kūrinio grožio ir iš visos širdies stengsimės jį perteikti jums”, - sakė K.Smoriginas ir žada įdomius, iki šiol nematytus, režisūrinius sprendimus.

Atgimusi roko opera pasipuoš ne tik nauja scenografija, bet ir kostiumais (dailininkė Liuka Songailaitė).

Roko opera įtaigiai pasakoja “istoriją po istorijos”. Jos veiksmas prasideda ten, kur baigiasi garsioji legenda – Perkūnas bausdamas Jūratę sudaužo jos gintaro rūmus. Mylimasis Kastytis lieka krante apraudodamas savo dingusią meilę. Tačiau tuomet siužetas įgyja netikėtą tęsinį, kuriame meilė niekada nemiršta, nugali visas kliūtis ir net atstato sugriautas pilis.