Pasaulinio garso trupė ''Les Ballets Trockadero de Monte Carlo''

2023-08-23 19:00 - 21:15

Pasaulinio garso trupė „Les Ballet Trockadero de Monte Carlo“ atvyksta į Lietuvą!

Garsieji  „Les Ballet Trockadero de Monte Carlo“ atvyksta į Lietuvą su viena geriausių savo programų, kurioje šalia kitų klasikinių perlų įtrauktas ir antras „Gulbių ežero“ veiksmas. Nėra abejonės, kad ši programa užkariaus publikos širdis virtuoziškumu ir šmaikščiu humoru, pakels dvasią suteikdama daug pozityvios energijos.

Troksai („The Trocks“), kaip meiliai vadinama trupė, įkurta 1974m. grupės baleto entuziastų, kurie norėjo sukurti pramogą humoristinėmis klasikinio baleto versijomis ir kur visus vaidmenis atlieka vyrai. Viskas prasidėjo mažuose Niujorko teatruose, kur jie vaidino nedidelei publikai ir ten kritikai bei kiti juos sutiko su didžiuliu entuziazmu. Nuo tada Troksai įsitvirtino kaip svarbus šokio fenomenas visame pasaulyje. Jų įtemptame metų tvarkaraštyje – pasirodymai daugiau nei 35 šalių ir 600 miestų visame pasaulyje ir visur juos lydi didžiulė sėkmė. Jiems plojo netgi karalienė Elžbieta II ir karalius Karolis III.

Trupės repertuaras labai įvairus: daugybė fragmentų iš įžymių klasikinių baleto kūrinių, tokių kaip „Gulbių ežeras“, „Paquita“, „Spragtukas“, „Don Kichotas“, „Žizel“ bei meistriškos kai kurių choreografų (Balanchine, Robbins, Cunningham) darbų parodijos. Visi numeriai pastatyti skoningai ir apmąstyti iki paskutinės detalės. Netgi jų sceniniai pavadinimai yra garsių visų laikų balerinų vardai, parašyti su tyčine spausdinimo klaida. Kiekviena „garsenybė“ turi savo vaidmenį, temperamentą, būdingus bruožus, triukus, įpročius ir manieras. Ekspertų nuomone, kai kuriuose šokio elementuose (šuoliuose ar posūkiuose) kruopštumas išpildant įvairius niuansus toks, kad šokėjai pranoksta netgi pačias balerinas, kurias parodijuoja.

Troksai susikūrė, kad šlovintų baletą ir jų tikslas – pasiūlyti auditorijai humoristišką žvilgsnį į tradicinį klasikinį baletą, balansuojant ant aukštojo meno ir aukštosios komedijos ribos. Sprendžiant iš žiūrovų ir kritikų atsiliepimų, jiems tai pavyksta tobulai! Štai keletas jų:

„Tarptautinis lobis“. The Stage

„Gal Troksai ir rodo kaip juoktis iš baleto, bet jie taip pat moko jį mylėti.“ The New York Post

- Neįmanoma apsakyti mano didžiulio susižavėjimo "Trockadero" baletu. Aukščiausias pilotažas. Kad turėtum teisę iš ko nors juoktis, privalai būti tai tobulai įvaldęs.“

- Jų pasirodymai – unikali baleto komedija. Draugai, tai ne tik baletas. Čia kito masto dalykas! Tai didingi, gražūs, nenusakomi žodžiais numeriai, kuriuos atlieka stebėtinai talentingi žmonės.

- Linksma chuliganystė! Žodžiais nenusakomas malonumas, neišdildomi įspūdžiai ir geri prisiminimai daugeliui metų.

„Gerbiami ir baleto mylėtojų ir apie baletą nenusimanančių (neskiriančių plié nuo jeté), Troksai – garantuota pramoga tiems, kurie nieko neišmano apie baletą ir privalomas renginys tiems, kurie mano žinantys originalus.“ Sydney Star Observer.

 „Les Ballets Trockadero De Monte Carlo  magija garantuotai sušildys bet kurią šaltą širdį, kuri išdrįs ateiti į šį šou“ Nadia Vostrikov, Ballet Herald

„Atėjome pasijuokti, bet likome garbinti“  Louise Levene, The Telegraph, London