NAUJAMETINIS „NEW YORK VOICES” KONCERTAS

2015-12-31 19:00

Gruodžio 31 d. Vilniuje – naujametis „New York Voices” koncertas

Paskutiniąją šių metų dieną visi geros muzikos gerbėjai kviečiami į Vilniaus koncertų salę „Compensa“, kur savo vienintelį Lietuvoje koncertą surengs garsi Amerikos vokalinė džiazo grupė „New York Voices“. Neseniai savo dvidešimt penktąją kūrybos sukaktį paminėjęs kolektyvas publikai ruošia specialią naujametinę programą, sudarytą iš geriausių, įdomiausių ir populiariausių savo kūrinių.

„Grammy“ premijos laureatai, vokalinis kvartetas „New York Voices“ šiandien laikomas vienu geriausių vokaliniu ansambliu pasaulinėje džiazo scenoje. Kaip ir didieji jų pirmtakai - ansambliai „Lambert“, „Hendricks and Ross“, „Manhattan Transfer“ ir „Take 6“, grupė „New York Voices“ sėmėsi meistriškumo iš geriausiųjų ir iškėlė savo kūrybą į naująjį lygį. Nors džiazas yra pagrindinė grupės muzikos kryptis, tačiau vokalistai taip išradingai ir autentiškai ją papildo bliuzo, klasikos, brazilų ir populiariosios muzikos elementais, kad ji tampa unikali ir universali tuo pat metu. Kalbant leidinio „Time Out Chicago“ žurnalisto M.Lurrie žodžiais, - „Nėra geresnio būdo suprasti visą džiazo harmonijos sąmojį bei žavesį nei klausantis „New York Voices“ kompanijos“.

Viskas prasidėjo 1986 m., kai Niujorko „Ithaca“ koledžo absolventų grupė išvyko į džiazo festivalį Europoje. Tuomet ansamblio nariai Darmon Meader, Peter Eldridge, Kim Nazarian ir Caprice Fox liko taip įkvėpti ir sužavėti šia patirtimi, jog grįžus į JAV buvo nuspręsta įkurti profesionalų vokalinį kolektyvą. 1989 m. jie pasirašė savo pirmąją sutartį su leidybos kompanija „GRP Records” ir išleido pirmąjį studijinį albumą „New York Voices“. Darbas sulaukė didelės sėkmės ir visai netrukus grupė tapo gerai žinoma džiazo gerbėjams nei tik Amerikoje, bet ir už jos ribų. Nuo 1989 iki 1994 m. buvo išleisti dar 3 sėkmės sulaukę albumai –„Нearts of Fire", „What's Inside" ir „The Collection".

Be pagrindinės „New York Voices“ veiklos, visi ansamblio nariai turi savo solinius projektus, taip pat kviestinių muzikantų teisėmis dalyvauja kitų atlikėjų albumų įrašuose. Kaip pavyzdį galima paminėti „Brazilian Dreams“ su Kubos saksofonininku Paquito D‘Rivera, „I Remember Bill“ su džiazo trombonistu Don Sebesky, Irvingo Berlino „Louisiana Purchase“ ir daugelį kitų puikių darbų. O albumas „Live at Manchester Craftmen‘s Guild“, įrašytas su garsiuoju „The Count Basie Orchestra“, 1996 m. pelnė kolektyvui prestižinę „Grammy“ statulėlę. Ypatingo dėmesio sulaukė 1997 m. pasirodęs tribute albumas „New York Voices Sing the Songs of Paul Simon“, sudarytas išskirtinai iš naujai aranžuotų populiarių Paulo Simono kūrinių versijų.

Ansamblis „New York Voices“ keliauja per visą pasaulį ir visur juos lydi sėkmė ir gerbėjų pripažinimas. Jie koncertavo garsiame „Carnegie Hall“, „Lincoln Center“, „The Kennedy Center“, legendiniame klube „Blue Note" Niujorke ir Japonijoje, Austrijos operos teatre ir kitose prestižinėse salėse. Muzikantai visada yra laukiamiausi svečiai dideliuose džiazo festivaliuose, tokiuose kaip „North Sea Jazz Festival“ Olandijoje, „The Montreal Jazz Festival“, „New Orleans Jazz and Blues Heritage Festival“ ir kituose. Grupės muzikantus taip pat siejo glaudus kūrybinis bendradarbiavimas su garsiais ir įtakingais džiazo muzikantais, tokiais kaip Ray Brown, Bobby McFerrin, Nancy Wilson, George Benson, Jon Hendricks, Annie Ross, „The Manhattan Transfer“, „The Metropole Orchestra“, Ivan Lins ir kitais scenos meistrais.