"MUZIKINIAI ATRADIMAI"

2015-05-07 19:00

"MUZIKINIAI ATRADIMAI"

Tarptautinių konkursų laureatai, smuikininkė Agnė Doveikaitė ir pianistas Kęstutis Pavalkis kviečia jus į klasikinės muzikos koncertą. Susitikdami jau ne kartą scenoje šiam romantiškam smuiko ir fortepijono pokalbiui, atlikėjai atranda vis naujas skambėjimo spalvas. Jungdami įvairias muzikines patirtis Agnė ir Kęstutis žada nustebinti ne tik išskirtine klasikine programa, bet ir kino filmų muzika.

ATLIKĖJAI

Agnė Doveikaitė (g. 1983) baigė Nacionalinę M. K. Čiurlionio meno mokyklą (2002) bei Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademiją (2011), kur įgijo solisto ir pedagogo magistro, bei meno aspiranto laipsnius I. Armonaitės – Galinienės smuiko klasėje.
Dar mokykloje Agnė pelnė laureato vardą ne tik nacionaliniuose J. Fledžinsko (1999), B. Dvariono (2000), R. Katiliaus (2001), Jaunųjų atlikėjų kamerinių ansamblių “Pavasario sonata” konkursuose, bet ir tarptautiniuose B. Dvariono (2000, Vilnius) bei A. Glazunovo (2000, Pary ž ius, II vieta) konkursuose.
2000 metais jaunųjų atlikėjų festivalyje “Atžalynas” smuikininkė pirmąjį kartą griežė su Lietuvos Nacionaliniu Simfoniniu Orkestru, diriguojant maestro J. Domarkui. Studijų metais atlikėja surengė net keletą solinių rečitalių (2004, 2008, 2009, 2010 ir 2011 metais)
2004 – 2005 metais pagal studentų mainų (Socrates – Erasmus) programą Agnė studijavo Leipzigo (Vokietija) akademijoje Hochschule für Musik und Theater “Felix Mendelssohn Bartholdy”, prof. R. Baldini smuiko klasėje.
Smuikininkė yra laimėjusi konkursus atstovauti Lietuvą Skandinavijos šalių jaunimo orkestre “Orkester Norden” (2003, vyr. dirigentas O. Kamu) bei Europos Sąjungos jaunimo orkestre (EUYO) (2004, meno vadovas ir vyr dirigentas V. Ashkenazy). 2002 metais tarptautiniame A. Dombrovskio konkurse Rygoje (Latvija) smuikininkė pelnė pirmąją premiją ir specialųjį prizą už geriausią latvių kompozitoriaus J. Karlsono kūrinio atlikimą.
2005 metais Agnė tapo tarptautinio J. Heifetzo (Vilnius) konkurso diplomante, o 2009 metais šiame konkurse smuikininkei skirta premija už geriausią lietuvių kompozitoriaus F. Bajoro kūrinio interpretaciją.Agnė Doveikaitė yra griežusi solo su kameriniu orkestru “Kremerata Baltica” (meno vadovas G. Kremeris), Lietuvos kameriniu orkestru, Šv. Kristoforo kameriniu orkestru, Klaipėdos kameriniu orkestru, "Kamerata Klaipėda" bei Leipzigo akademijos Hochschule für Musik und Theater “Felix Mendelssohn Bartholdy” studentų kameriniu orkestru. Taip pat su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru bei Muzikos ir Teatro akademijos studentų simfoniniu orkestru.
Smuikininkė dažnai koncertuoja ne tik kaip solistė, bet ir įvairių kamerinių ansamblių sudėtyse Lietuvoje ir užsienyje. 2007 metais kartu su kontrabosininku Danieliu Rubinu įkūrtas duetas Duo "Together" sėkmingai pasirodė ne tik Lietuvos publikai, bet koncertavo ir Austrijoje, Vokietijoje, Latvijoje bei Japonijoje.
Agnė tobulinosi profesorių D. Stulgytės Schmalenberg, A. Melnikovo, J. Schvalkovskio, S. M. Schalmano, P. Bermano ir C. Tezlaffo meistriškumo kursuose.
Nuo 2005 iki 2013 metų smuikininkė griežė kameriniame orkestre “Kremerata Baltica”, taip pat buvo kviestinė kamerinio orkestro "Orchestra Ensamble Kanazawa" (Japonija) narė.2001 ir 2003 metais už tarptautinius pasiekimus Agnei paskirta Lietuvos Respublikos prezidento Valdo Adamkaus padėka.

Kęstutis Pavalkis - jaunosios kartos džiazo muzikos atstovas, turintis ir klasikinės (LMTA, bakaluras, doc. A. Žvirblytė), ir džiazo (LMTA, magistras, doc. A.Anusauskas) muzikos akademinį išsilavinimą, daugelio respublikinių bei tarptautinių klasikinės muzikos konkursųLenkijojoje,Čekijoje,Prancūzijoje,Italijoj bei Lietuvoje laureatas ir diplomantas,koncertavęs su Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Lietuvos kameriniu orkestrais. Dalyvaudamas tarptautiniame konkurse-festivalyje "Jazz improvizacija 2006" pianistas buvo išrinktas publikos simpatija. Koncertuoja su dainininkėmis Neda, Julija Jačėnaite, Juste Arlauskaite - Jazzu, Jurga Šeduikyte, grupėmis “Leon Somov & Jazzu” “Face White”, “Blues Makers”, “Green Bridge Band”. Nuo 2005m. Kūrybines idėjas realizuoja su džiazo grupe „2good“. Kęstutis įgytą muzikinę patirtį,koncertuojant su šia grupe, pritaiko grodamas solo,kamerinę muziką bei dalyvaudamas muzikos, teatro bei kino meno projektuose („Vieno žmogaus istorija“ pagal A.Baricco kūrinį „Novečentas“, koncertas-spektaklis „Talento istorija“, „Nebyliojo kino džiazas“, „Menas netikėtose erdvėse“, Miuziklo mokyklos spektakliai vaikams, NOA festivalio opera „Geros dienos!”, O. Koršunovo spektaklis „Išvarymas“). Tarptautiniame konkurse „Su muzika per Europą“ Lietuva – Italija 2011 su kameriniu ansambliu (smuikininkas E. Bogdanovas) tapo I-os vietos laimėtoju.

Kita informacija:
senjorams ir studentams, pateikus pažymėjimą, taikoma 30% nuolaida.