Maskvos J. Vachtangovo teatro gastrolės! Rimo Tumino spektaklis ''Lemtinga nata''

2019-11-27 19:00

Maskvos J. Vachtangovo teatro gastrolės Lietuvoje

LEMTINGA NATA

Pagal Didje Karono pjesę

 

REŽISIERIUS/STATYTOJAS – Rimas Tuminas

REŽISIERIUS – Aleksej Kuznecov

SCENOGRAFAS – Adomas Jacovskis

KOSTIUMŲ DAILININKAS - Maksim Obrezkov

KOMPOZITORIUS – Faustas Latėnas

 

VAIDINA: Aleksej Guskov ir Gennadij Chazanov

 

 

PREMJERA – 2018 m. rugsėjo 15 d. J. Vachtangovo valstybiniame akademiniame teatre.

Atliekama rusiškai, su lietuviškais subtitrais.

Trukmė: 1 val. 30 min. (be pertraukos)

 

Spektaklis “Lemtinga nata” - tikra režisieriaus Rimo Tumino teatro simfonija, kurioje tarpusavyje susipina muzika, vidiniai žmogaus balsai ir daugialypė prasmė.

Pagal šiuolaikinio prancūzų dramaturgo Didje Karono pjesę „Lemtinga nata“ sukurtas režisieriaus Rimo Tumino spektaklis nagrinėja išties skaudžias praeito šimtmečio temas, palietusias daugybę tautų, šeimų ir asmenybių gyvenimus. Tokie nusikaltimai, kaip Holokaustas, neturi senaties termino. Praeities šešėliai damoklo kardu kabo virš to, kas paspaudė gaiduką, bet taip pat neduoda ramybės tam, kas visą savo gyvenimą troško keršto.

Pasaulinio garso dirigentas P. Mileris ką tik baigė savo koncertą Ženevos filharmonijoje. Jis nepatenkintas savo orkestru ir be galo suirzęs. Jo rūbinėje netikėtai pasirodo žiūrovas, kuris į šį koncertą atvyko specialiai iš Belgijos. Senas Milerio kūrybos gerbėjas trokšta gauti atminčiai žinomo maestro autografą ir nuotrauką. Bet kas slypi už šio susitikimo? Ar tik noras išreikšti savo susižavėjimą ar iš anksto parengtas sudėtingas planas? Šių dviejų žmonių susitikimas taps lemtinga dvikova, kurioje persipina herojų prisiminimai, kančia, gėdos jausmas, panieka, pyktis ir nuolankumas. Visa tai negrįžtamai perkeičia personažų gyvenimo filosofiją ir pasaulėžiūrą. Tai beveik detektyvinė istorija, kurioje „auka“ ir „budelis“ kartais keičiasi vietomis ir  įtemptai prikausto žiūrovų dėmesį viso spektaklio metu.

Prie šio pastatymo prisidėjo išties iškilių Lietuvos kūrėjų komanda: režisierius Rimas Tuminas, scenografas Adomas Jacovskis bei kompozitorius Faustas Latėnas. Pastarasis svarbiausiu savo tikslu, kuriant muziką šiam spektakliui įvardina konflikto tarp prieštaringų muzikos krypčių sukūrimą, kuris atspindėtų tuometinę dramą ir įtampą. Spektaklyje skamba Hitlerio itin mėgto kompozitoriaus Vagnerio bei Aušvico dujų kameroje sudeginto Pavelo Haaso muzika,  atspindinti pagrindinių spektaklio personažų vidinę dvikovą.

Spektalyje vaidmenis sukūrė vieni iškiliausių Rusijos aktorių: Aleksejus Guskovas ir Genadijus Chazanovas. Darbas su šiuo režisieriumi visada iššūkis, nuolatinis noras pranokti save patį. Mano personažas – dirigentas. Simfoninis orkestras – pasaulio modelis. Kiekvienas žmogus ateina į šią žemę su savo instrumentu. Deja, ne visada orkestras groja gražią melodiją”, - mintimis apie spektaklį dalinasi aktorius Aleksejus Guskovas.

“Čia visai kita koordinačių sistema. Žemai lenkiuosi spektaklio dailininkui Adomui Jacovskiui, kompozitoriui Faustui Latėnui, kurie sujungė į visumą atrodytų nesujungiamus dalykus”, - kalbėjo aktorius Genadijus Chazanovas.

Pats režisierius Rimas Tuminas spektaklį įvardina kaip detektyvą, kuris būdingas šiuolaikinėms vakarų pjesėms, tačiau pastarasis turi iš ties gilią prasmę. “Mes stengiamės atverti dviejų sielų gyvenimo istoriją”, - teigia Rimas Tuminas.

LEMTINGA NATA - įtempta ir jaudinanti kelionė į žmogaus prisiminimų ir nuodėmių gelmes  jau lapkričio 27, 28, 29d. Vilniuje “Compensa” koncertų salėje.