Kompozitoriaus L. Vilkončiaus 2 veiksmų operos vaikams PAUKŠTĖ premjera

2020-01-25 14:00

OPERA VAIKAMS „PAUKŠTĖ 

Koncertų salėje „Compensa“ 2020 m. sausio 25 d. 14 val. įvyks operos vaikams „Paukštė“ premjera.

Kompozitorius – Laimis Vilkončius, libreto autorė – Birutė Mar

Režisierė – Eglė Storpirštienė

Dirigentės: Jurgita Dirgėlaitė, Edita Jaraminienė, Justina Kuliūnienė, Diana Mickevičiūtė, Audronė Steponavičiūtė Zupkauskienė, Nina Timofejeva, Jolita Vaitkevičienė

Dailininkai: Jolita Česonytė, Raimondas Gnižinskas

Dalyvauja:

Vilniaus chorinio dainavimo mokyklos „Liepaitės“ 6 chorai (atlikėjai nuo 1 iki 12 klasės)

Vilniaus miesto savivaldybės Kultūros centro Teatro studija „Elementorius“, vadovė – Eglė Storpirštienė

Lietuvos tarptautinė Baleto akademija, vadovė – Kristina Sliesoraitienė, meno vadovai–choreografai: Aušra Beniuševičienė, Žilvinas Beniuševičius

Dviejų veiksmų opera vaikams sukurta remiantis legendiniu Nobelio premijos laureato Maurice Maeterlincko kūriniu „Žydroji Paukštė“. Alegorinėje muzikinėje pasakoje du vaikai keliauja po vaizduotės pasaulį, kuriame sutinka daug simbolinių personažų. Per visą kelionę juos lydi Visatos valdovas Laikas, po truputį atskleisdamas gėrio ir blogio paslaptis, šviesos ir tamsos galias. Vaikai sutinka Naktį, kuri supažindina juos su Tamsos karalystėje gyvenančiomis baimėmis, ligomis, malonumais, karais. Kitoje paslaptingojo pasaulio pusėje juos pasitinka Šviesa, nuramindama, kad Tamsa nėra visagalė, pasakodama, kiek grožio ir gėrio yra Šviesos pusėje. Jei nori pagauti savo Laimės Paukštę, turi nepamiršti, jog vienas jos sparnas – Aušrinė, o kitas – Naktis. Ir tik darniai plasnodami abu jie kelia į viršų.

Šiame pasakos (o ir žmonių) pasaulyje reikia išmokti pajusti harmoniją tarp juodo ir balto, išmintingai priimti visus mus supančius reiškinius – tada simbolinė Laimės Paukštė pati nutūps ant jūsų peties.

Vilniaus chorinio dainavimo mokykla „Liepaitės“ kartu su partneriais, Lietuvos sostinės pirmojo paminėjimo dieną – sausio 25-ąją, kviečia vilniečius ir miesto svečius į operą vaikams „Paukštė“, parašytą originalia, spalvinga šiuolaikinės muzikos kalba. Keturi šimtai jaunųjų dainininkų, aktorių ir baleto šokėjų kurs įspūdingą spektaklį jauniesiems klausytojams.