Joseph Calleja

2018-12-19 19:00

Vienas iš trijų geriausių tenorų pasaulyje Joseph Calleja gruodžio mėn. koncertuos Lietuvoje.

XXI a. operos istoriją kuriantis tenoras virtuoziškai valdo savo balsą ir turi išskirtinių aktorinių sugebėjimų. Jo balsas dažnai lyginamas su legendinių praeities dainininkų Jussi Björlingo, Beniamino Gigli ir net Enrico Caruso balsais.

J. Calleja kritikų vertinamas kaip didingas ir operos istoriją kuriantis tenoras, J. Calleja operoje debiutavo būdamas vos 19-os – Maltos „Astra“ teatre jam teko MacDuff‘o partija Verdžio operoje „Makbetas“. Visai netrukus solistas nugalėjo „Hans Gabor Belvedere Competition“ – pergalė šiame, viename svarbiausių tarptautinių jaunųjų operos solistų konkursų, ir po to sekę sėkmingi pasirodymai „Caruso“, Placido Domingo „Operalia“ konkursuose bei „Spoleto“ festivalyje JAV atvėrė J. Calleja kelią į tarptautinę karjerą.

Vos 39 metų J. Calleja jau atliko daugiau nei 30 solinių partijų teatro „Metropolitan Opera“ pastatymuose „Faustas“ ir „Hofmano pasakos“, sukūrė Alfredo vaidmenį „Traviatoje“ ir Adorno vaidmenį Verdžio „Simone Boccanegra“ Londono karališkojoje operoje ir gausybę kitų pagrindinių vaidmenų Čikagos, Berlyno, Miuncheno, Frankfurto, Vienos bei Londono operos teatrų scenose. 2017 m.  J. Calleja buvo pakviestas dalyvauti „Metropolitan Operos“ 50 metų jubiliejaus šventėje, kurios metu vienoje scenoje pasirodė geriausi pasaulio operos solistai.

J. Calleja taip pat glaudžiai bendradarbiauja su žinomais pasaulyje populiariosios ir roko muzikos atlikėjais. Garsusis tenoras atliko duetus kartus su du kartus „Grammy“ statulėle apdovanotu Michaelu Boltonu, Jungtinės Karalystės dainininke Leona Lewis, Italijos superžvaigžde Zucchero, amerikiečių dainininke Anastacia.

Vienintelis žymaus tenoro pasirodymas įvyks gruodžio19 d. Vilniaus koncertų salėje „Compensa“.