Jan Garbarek Group feat. Trilok Gurtu

2018-12-02 18:00

Vienas garsas – tai dar ne muzika. Jo meistriškos kompozicijos ir improvizacijos kuria melodingą muziką, kuri tarsi skverbiasi į sielą. Atviros garso erdvės plečiasi nuo absoliučios ramybės iki ekspresyvaus džiūgavimo, kuris spinduliuoja stulbinantį ramybės jausmą, kuriame nėra nei sekundės nuobodulio.
Jo koncertai vystosi organiškai ir pateikia platų kylančios įtampos spektrą. Ši muzika kvėpuoja ir suteikia erdvės įkvėpti, skamba paprastai ir kompleksiškai vienu metu, yra didinga žaisminga ir rimta, įtraukianti ir išskirtinai atvira, intensyvi, bet ne sentimentali.

Niekas nemoka groti saksofonu taip, kaip tai atlieka Jan Garbarek. Jo grojimo stilius tapo unikaliu prekės ženklu, jo kuriama muzika jau kuris laikas reikalauja kitokios dimensijos nei džiazas. Nesuskaičiuojama daugybė įrašų, koncertai pačiose garsiausiose koncertų salėse visame pasaulyje, bendradarbiavimas su Keith Jarrett ar jo beprecedentis darbas su Hilliard Ansambliu išpopuliarino šį unikalų saksofonininką visuose muzikos žanruose. Jam niekada nerūpėjo tai, kad muzikos kritikams reikia rasti pačią tinkamiausią etiketę pagal kuriamą muziką. Garbarek šito išvengia. Jo kurinis galima rasti džiazo, klasikos ir pop muzikos
topuose.
Nuo pirmųjų Miuncheno įrašų studijos ECM dienų, Jan Garbarek yra pats sėkmingiausias jų atstovas.

ATLIKĖJAI:
JAN GARBAREK - saksofonas
TRILOK GURTU – mušamieji
RAINER BRÜNINGHAUS - fortepijonas
YURI DANIEL - bosinė gitara