ALEKSANDRAS MALININAS

2015-11-05 19:00

Vienas garsiausių romansų atlikėjų Aleksandras Malininas grįžta į Lietuvą. Legendinės baladės ir nuoširdūs A. Malinino atliekami romansai
lapkričio 5 d. skambės koncertų salėje „Compensa“, Vilniuje.Aleksandras Malininas gimė ir užaugo Sverdlovsko mieste, Rusijoje. Pirmuosius žingsnius muzikoje jis žengė 1976 m. įstojęs į valstybinės Sverdlovsko filharmonijos estrados meno studiją. Atlikdamas karinę tarnybą A. Malininas dainavo armijos chore, o 1981 m. pradėjo muzikuoti populiariame vokaliniame instrumentiniame ansamblyje „Pojut Gitary“. 

Persikėlęs gyventi į Maskvą, Aleksandras Malininas baigė muzikos mokyklą ir netrukus buvo pakviestas dainuoti į garsiąją Staso Namino vadovaujamą grupę. 1986-aisiais A. Malininas nusprendė pradėti solinę karjerą. Dainininkui pasisekė ištrūkti iš už „geležinės uždangos“ ir surengti labai sėkmingas gastroles Jungtinėse Amerikos Valstijose, kur jį pastebėjęs dainininkas ir prodiuseris Deividas Pomeranzas pasiūlė įrašyti bendrą dainą. Taip atsirado jų bendras singlas „Faraway Lands“. 

Publika ir kritikai išskyrė unikalų ir savitą Aleksandro Malinino balsą, dainų atlikimo stilių. Liaudies daina „Chernyj Voron“ ir rusų romansas „Jamschik, Ne Goni Loshadej“ tapo hitais visoje Rusijoje ir už jos ribų. Didžiosios sėkmės Aleksandras Malininas sulaukė 1988 m. laimėjęs pagrindinį prizą jaunųjų talentų konkurse „Jūrmala – 88“. Muzikos mylėtojai ir kritikai iš trijų muzikanto atliktų kūrinių geriausiai įvertino dainą „Korrida“, kuri ir laimėjo konkurso „Grand Prix“. 

Netrukus Aleksandras Malininas tapo vienu populiariausiu solistu Rusijoje. Geriausiai tai įrodo 1990 m. Maskvos sporto ir koncertų rūmuose „Olimpijskij“ surengta koncertų serija. Visi bilietai į šiuos koncertus buvo išpirkti – pasiklausyti Aleksandro Malinino dainų per 20 dienų atėjo daugiau nei 360 tūkst. žmonių. Tai vienas didžiausių rekordų Rusijos populiariosios muzikos istorijoje. 

Už ypatingus pasiekimus muzikoje Aleksandras Malininas yra apdovanotas pačiais aukščiausiais valstybiniais apdovanojimais. Atlikėjui yra suteikti „Nusipelniusio Rusijos artisto“ ir „Rusijos liaudies artisto“ vardai.