Vengrijos kamerinis orkestras ''VIRTUOZAI''

2016-10-16 19:00

Dirigentas ir meno vadovas – Miklós Szenthelyi, Vengrijos Košuto nacionalinės premijos laureatas
Solistai: Judit Faludi (violončelė), Ferenco Listo premijos laureatė
Georgina von Benza (sopranas)
Krisztián Szenthelyi (tenoras)

Koncertmeisteris – Dyula Gabor
PROGRAMOJE:

Ferenc Liszt „Vengriškoji rapsodija Nr. 2“
Béla Bartok „Rumunų liaudies šokiai“
Tommaso Giordani „Caro mio ben“
Peter Wolf „Ave Maria“
Piotr Čaikovskij „Don Žuano serenada“, „Baleto fantazija violončelei ir styginiams instrumentams“

Vengrijos kamerinį orkestrą „Virtuozai“ 1988 metais įkūrė smuikininkas Miklos Szenthelyi ir iškilūs jauni Ferenco Listo muzikos akademijos artistai. Šio styginio orkestro repertuare ypatingas dėmesys skiriamas romantinėms kompozicijoms.
Orkestras „Virtuozai“ – gerai žinomas Europos klasikos projektas, vienas geriausių ir labiausiai gerbiamų Vengrijos ansamblių. Orkestro muzikantai, vadovaujami meno vadovo Miklos Szenthelyi, koncertavo Vengrijos Parlamente, Budapešto meno rūmuose ir kitose prestižinėse koncertų salėse. Vengrijos „Virtuozai“ per beveik 30 metų savo gyvavimo istoriją koncertus rengė įvairiose pasaulio šalyse: Jungtinėse Amerikos Valstijose, Kanadoje, Japonijoje, Indijoje, Pietų Korėjoje, Pietų Amerikoje, beveik visose Europos šalyse. Per pastaruosius dešimtmečius orkestras surengė daugiau kaip 500 koncertų. „Virtuozai“ dirba su geriausiais solistais, muzikantais ir dirigentais.
Orkestro dirigentas ir meno vadovas Miklos Szenthelyi su pagyrimu baigė Ferenco Listo muzikos akademiją, sėkmingai dalyvavo žinomuose tarptautiniuose konkursuose, kaip solistas koncertavo beveik visose Europos šalyse, Japonijoje, Brazilijoje, Australijoje, Singapūre, Naujojoje Zelandijoje, Kuboje, Kanadoje ir JAV. Szenthelyi – Vengrijos Košuto nacionalinės premijos laureatas. Gastrolių Amerikoje metu trijuose koncertuose jis griežė kartu su žinomu violončelininku Leonardu Rose. Kaip nuolat kviečiamas Budapešto simfoninio orkestro solistas jis griežė daugiau kaip 30 koncertų užsienyje ir kartu su savo ansambliu – apie 100 koncertų.