Mumiy Troll

2017-12-09 20:00

„Mumiy Troll“ koncertinis turas „Morskaya 20“

Rusijos roko klasikai „Mumiy Troll“ nauja koncertine programa „Morskaya 20“ gruodžio 9 d. „Compensos“ koncertų salėje paminės juos išgarsinusio debiutinio albumo 20-ies metų jubiliejų.

Nors nuo pirmojo studijinio albumo „Morskaya“ (rus. „Морская“) sėkmės praėjo jau du dešimtmečiai, tačiau jo dainos iki šiol yra itin mylimos gerbėjų. 1997 m. Iljai Lagutenko ir kompanijai teko dainas už savo lėšas įrašyti Londone, mat Rusijos įrašų kompanijos jų kūrybą pavadino „ne formatu“. Dienos šviesą išvydusi „Morskaya“ naujam gyvenimui prikėlė rusišką roką ir tapo šio žanro klasika.

Populiariausios albumo dainas „Katės katinas“ („Кот кота“), „Vladivostokas 2000“ („Владивосток 2000“), „Ištekėk“ („Утекай“) karaliavo radijo stočių topuose, o vaikystės draugų kompanija iš Vladivostoko tapo šalies roko scenos pažibomis. Kritikų išliaupsinta „Morskaya“ tuo metu tapo perkamiausiu šalyje albumu ir vis dar yra populiariausias grupės studijinis darbas. „Išleisti studijinį albumą buvo mano ilgai brandinta vaikystės svajonė. Apie tai galvojau jau būdamas 11 m., kai įkūriau savo pirmąją grupę“, – pasakojo I. Lagutenko.

Į sėkmę rokerius atvedusio albumo jubiliejų „Mumiy Troll“ pažymi nauju koncertiniu turu „Morskaya 20“, į kurį įtraukė ir Lietuvą. Vieninteliame koncerte Vilniuje naujais nuskambės geriausi debiutinio albumo kūriniai, tačiau I. Lagutenko žada ir dar negirdėtų premjerų.

Video:
„Kot Kota“: https://youtu.be/l7F1eQK44DI
„Utekay“: https://youtu.be/Ok1-XYV3k60
„Vladivostok 2000“: https://youtu.be/nj5nuYYrZvg