Lenkų dainų ir šokių meno ansambliui „Wilia“ - 60 metų

2015-11-21 15:00

Lenkų dainų ir šokių meno ansambliui „Wilia
Koncerto pradzia 15.00 val

Lenkų dainų ir šokių meno ansambliui „Wilia“ - 60 metų

Lenkų dainų ir šokių meno ansamblis „Wilia“ kviečia į koncertą, skirtą šešiasdešimtmečiui paminėti. Vienintelį koncertą „Grįžkime į praeities metus“ ansamblis surengs lapkričio 21 d. 15.00 val. Vilniaus „Compensa“ koncertų salėje.

Dainų ir šokių meno ansamblis „Wilia“ - seniausias lenkų ansamblis, įkurtas 1955 metais lenkų mokyklų absolventų iniciatyva Vilniuje. Nuo pirmųjų veiklos dienų jis yra lenkų tautos tradicijų ir folkloro puoselėtojas. „Wilia“ tapo neatskiriama lenkų tautos istorijos dalimi dėl ištikimybės tradicijoms, išskirtinio repertuaro bei tautinių rūbų įvairovės.

Ansamblis yra surengęs virš 2000 koncertų Lietuvoje, Lenkijoje, Latvijoje, Vokietijoje, Čekijoje, Rusijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje, Graikijoje, Makedonijoje, Bulgarijoje ir kt. Jis nuolat dalyvauja įvairiuose šalies ir tarptautiniuose festivaliuose bei konkursuose, garsina lenkų tautinės mažumos Vilnijoje ir Lietuvos valstybės vardą.

Ansamblyje subrendo daug choreografų, chorvedžių bei muzikantų, kurie vėliau įkūrė savo kolektyvus ir iki šiol jiems vadovauja. Todėl „Wilia” yra vadinama beveik visų Vilniaus krašte veikiančių ansamblių mama.

Už ilgametį lenkų folkloro ir tradicijų puoselėjimą bei populiarinimą ansamblis yra gavęs daugybę įvairiausių Lietuvos ir Lenkijos valstybių apdovanojimų.

Ansamblyje dalyvauja apie 150 narių, veikia 2 šokių grupės, suaugusių ir vaikų chorai, kapela. Koncerte dalyvaus visos grupės, taip pat ir veteranai, kurie sulaukia ypatingo publikos dėmesio.

Papildoma informacija
Bilietų kainos: 8 eur ir 10 eur
Bilietus galima įsigyti: Vilniaus lenkų kultūros namai (Naugarduko g. 76, Vilnius)
Durys atidaromos likus: 1h
Koncertas dviejų dalių
Renginio trukmė: apie 4.00h (su pertrauka ir sveciu sveikinimais)