Joseph Calleja

2017-03-21 20:00 - 21:30

oseph Calleja koncertas

2017 m. kovo 21 d. koncertą Vilniuje surengs pasaulinio garso tenoras Joseph Calleja. Apdovanotas auksiniu balsu, lyginamu su legendinių praeities dainininkų Jussi Björling, Beniamino Gigli ar Enrico Caruso balsais, maltietis Joseph Calleja (Džozefas Kalėja) – vienas labiausiai pripažintų ir geidžiamų šiandienos tenorų. Pasak „New Yorker“, Joseph Calleja yra „vienintelis mūsų dienų lyrinis tenoras, kurio saldus balso tonas ir meilikaujantis stilius leidžia jį lyginti su L. Pavarotti ir B. Gigli“.

Operoje Calleja debiutavo būdamas vos 19-os Maltos „Astra“ teatre atlikęs MacDuff‘o partiją Verdžio operoje „Makbetas“. Visai netrukus solistas nugalėjo „Hans Gabor Belvedere Competition“ – pergalė viename svarbiausių tarptautinių jaunųjų operos solistų konkurse ir po to sekę sėkmingi pasirodymai „Caruso“ bei Placido Domingo „Operalia“ konkursuose ir „Spoleto“ festivalyje JAV atvėrė J. Callejai kelią į tarptautinę karjerą.

Mantujos hercogas Niujorko Metropoliteno operos teatro „Rigolete“, Pollione Londono karališkosios operos „Normoje“, Faustas Bavarijos valstybinio operos teatro „Mefistofelyje“, Rodolfo Berlyno operos „Bohemoje“ ar Don Jose Čikagos „Lyric Opera“ teatro „Karmen“ pastatyme – tik nedidelė dalis vaidmenų, kuriais šiuo metu gyvena Joseph Calleja. Vienas svarbiausių šio sezono pasirodymų pačiam J. Callejai – jo grįžimas į „Grange Park Opera“, kur jis pirmą kartą pasirodys kaip Cavaradossi Pučinio operoje „Toska“.

Pastarieji Joseph Calleja sezonai apima pasirodymus tokiose operose kaip „Faustas“ ir „Hofmano pasakos“ Metropoliteno operos teatre, Alfredo vaidmenį „Traviatoje“ ir Adorno vaidmenį Verdžio „Simone Boccanegra“ Londono karališkojoje operoje bei gausybę kitų pagrindinių vaidmenų Čikagos, Berlyno, Miuncheno, Frankfurto, Vienos ir Londono operos scenose. Joseph Calleja jau yra sudainavęs daugiau kaip tris dešimtis pagrindinių operos vaidmenų garsiausiose pasaulio operos scenose, jį taip pat galima išgirsti dainuojantį su žymiausiais pasaulio orkestrais įvairiuose vasaros festivaliuose ir koncertuose nuo Europos iki Japonijos.

Joseph Calleja diskografijoje – 5 soliniai albumai ir ne vienas operos bei koncertinis įrašas. J. Calleja pasirodė ir Holivudo filme „Imigrantas“ (2014 m.), kur atliko legendinio tenoro Enrico Caruso vaidmenį.

Joseph Calleja Vilniuje pasirodys 2017 m. kovo 21 d., koncertų salėje „Compensa“.