Italijos teatras Balletto di Milano Baletas «CARMEN»

2022-09-23 19:00 - 21:00

Valstybinis Italijos teatras Balletto di Milano su spektakliu „CARMEN“, tik rugsėjo 23 dieną koncertų salėje „COMPENSA", pradžia 19.00 val.

Balletto di Milano pagrįstai vertinamas, kaip vienas labiausiai prestižinių Italijos teatrų: tai vienintelė baleto trupė Lombardijoje, turinti savo teatrą ir koncertuojanti garsiausiose Anglijos, Airijos, Šveicarijos, Ispanijos ir Vokietijos scenose. 2017 metais teatro Balletto di Milano trupė gavo „Apdovanojimą už išskirtinius rezultatus“- itališkojo šokio Oskaro atitikmenį. Trupę remia MIBACT – Italijos kultūros paveldo, kultūrinės veiklos ir turizmo ministerija.

Baletas Carmen Balletto di Milano interpretacijoje yra išskirtinė neoklasikinė versija, pripažinta, kaip vienas ryškiausių teatro pastatymų. Žiūrovai nevalingai tampa dramos, perpildytos aštrių, įkaitusių ir nenumaldomų aistrų dalyviais. Carmen – graži ir nestandartinė, aistringa ir geidžiama, meta iššūkį bet kam, kas norėtų ją užvaldyti.  

Baletas Carmen įkūnija stebėtiną jausmų koncentraciją, išreikštą Prospero Marime novelėje, ir ir įtraukia kvapą gniaužiančia choreografija nuo įžymiosios Chabaneros aistringojo pa-de-de bei dar daugybės ansamblio šokių pagal  nuostabią Žoržo Bize muziką.

Aukštosios kūrybos pavyzdžiais galima vadinti ir nuostabius kostiumus, kuriuos italų dizaineris Federiko Feratti sukūrė specialiai Balletto di Milano trupės atlikėjams.

Milano nacionalinio teatro istorija siekia 30 metų meninio darbo iš sėkmės ne tik Italijos, bet ir geriausiose pasaulio scenose. Kolektyvo repertuaras labai įvairus – nuo klasikos ir žinomų literatūros kūrinių interpretacijos iki šiuolaikinio spektaklio. Visi Balletto di Milano artistai yra geriausių baleto mokyklų ir akademijų, taip pat choreografijos mokyklos prie Teatro alla Scala absolventai.

Balletto di Milano trupei nuo 1998 metų vadovauja garsus choreografas Carlo Pesta – Italijos Respublikos Ordino Kavalierius, kuris baigė Teatro alla Scala mokyklą Milane pas pedagogą Marį Liepą. Trupės repertuaras – išskirtinis, sukurtas geriausių pasaulio choreografų specialiai teatrui Balletto di Milano.

Baletas „Carmen" 2 veiksmai, 4 aktai.
Originali choreografija – Agnese Omodei Salè ir Federico Veratti.
Pastatymas: Marco Pesta.  
Kostiumai: Federico Veratti.
2 dalys po 45 minučių.
Pertrauka: 30 minučių.