FAUN

2019-11-09 19:00

FAUN
(Vokietija)

Fauna – tai mus supanti gamtos gyvybė, svarbi geografinės erdvės dalis. Gamtos paslaptingumas įkvėpė žmones kurti mitus, atvėrė vaizduotę. Štai viena iš seniausių senovės romėnų dievybių buvo Faunas – laukų, miškų, ganyklų, gyvulių dievas – pusiau žmogus, pusiau ožys. Ši laukinė miško dvasia ir Viduramžių palikimas inspiravo stiprų ryšį su gamta turinčios Vokietijos muzikos grupės „Faun“ kryptį – netikėtą ir archajišką.

Grupė „Faun“ žavią ir išraiškingą atmosferą kuria apjungdama Viduramžių muziką ir senovinius instrumentus su šiuolaikinėmis įtakomis – įrašytais garsų motyvais, ritmais bei sintezatoriais. Jos pasirodymai turtingi daugybe įvairių instrumentų, įskaitant keltų arfą, rylą, nykelharpą, įvairias liutnias, dūdmaišius, archajiškus mušamuosius ir galybę būgnų, tarp jų didelį japonų taiko, fleitas, cimbolus ir gausybę kitų. Ne mažiau įdomi melodingų grupės vokalų sekcija, varijuojanti nuo liaudiškų solo ir ambiento melodijų iki giedojimo bei visada žavingos dviejų dainininkų r grupės lyderio Oliver Sa Tyr kuriamos vokalinės magijos. Keltų liaudies, Viduramžių muzikos įtakos bei įtraukiantys ritmai subūrė gausią  „Faun“ sekėjų minią.

„Faun“ dainos atliekamos pačiomis įvairiausiomis kalbomis: vokiečių (normine ir Viduramžių), lotynų, graikų, skandinavų, senąja islandų, vengrų, suomių, ladino. Be savo pačių kūrybos, grupė remiasi gerai žinomais klasikiniais tekstais „Carmina Burana“, „Cantigas de Santa Maria“, Vitslavo III „Jenaer Liederhandschrift“, „Prince of Rügen“, „Egils Saga“, „Poetic Edda“, „Heinrich von Morunge“, balade „King Henry“, taip pat Romantizmo ir šiuolaikiniais autoriais tokiais kaip John Keats, José Melchor Gomis, Joseph Freiherr von Eichendorff, Felicitas Kukuck, „Baronu Miunhausenu“ ir kitais.

2002 m. pradžioje Miunchene susibūrusi „Faun“ spėjo pasirodyti daugiau nei 900 viso pasaulio festivalių, koncertų salių ir bažnyčių. Jie dažnai laukiami roko bei folk muzikos festivaliuose, Viduramžių ir Renesanso mugėse.

Šiandien „Faun“ yra išleidusi dešimt kompaktinių diskų bei du DVD. Jų CD „Von den Elben“ (2013 m.) tapo platininiu, „Luna“ (2014 m.) – auksiniu. Pastarasis įrašas bei „Midgard“ (2017 m.) atsidūrė geriausių Vokietijos muzikos albumų dešimtukuose, pasiekdami aukštas trečią ir ketvirtą vietas. 2014 m. „Faun“ pelnė dvi nominacijas didžiausiuose Vokietijos muzikos apdovanojimuose „ECHO“ „Metų roko/pop“ bei „Metų naujokų“ kategorijose. Nuo 2011 m. „Eden“ pasirodymo jų albumai atsidurdavo ne tik tarp Vokietijos, bet ir Austrijos, Nyderlandų bei Šveicarijos geriausiųjų.

„Faun“ savo pasirodymuose kuria įspūdingą šviesos ir garso atmosferą, leisdama klausytojams pabėgti nuo realybės į pasakų ir nuostabios vaizduotės pasaulį. Ji žino kaip atverti vartus į stebuklingą erdvę, Viduramžių muzikos mistiką ir perteikti jos jėgą.

VIDEO nuorodos:

https://www.youtube.com/watch?v=nLgM1QJ3S_I

https://www.youtube.com/watch?v=-J4AuEj4zHE