ELEKTRONINĖ OPERA ''e-CARMEN''

2018-11-08 20:00

“Marijaus Adomaičio triumfas “e-Carmen” verta tikrosios “Karmen”, “bohemiečiai padarė neįmanoma: kunkuliuojančios “Karmen” aistros taip įspraustos į elektroninį narvą, kad net oda šiurpsta nuo muzikos grožio ir emocijų gaivalo”, “titaniškas “e-Carmen” kūrėjų darbas ir nuostabus rezultatas” – po premjeros pagiriamųjų žodžių negailėjo įnoringi muzikos ir susižavėję žiūrovai.

Elektroninė opera „e-Carmen“ - ilgai lauktas režisierės Dalios Ibelhauptaitės ir elektroninės muzikos kūrėjo Marijaus Adomaičio (Ten Walls) bendras darbas, pagal vieną žymiausių pasaulio operų. Compensos koncertų salėje visi smalsiausi elektronikos, operos, teatro, vizualiųjų menų mėgėjai dar kartą turės galimybę išgirsti originalią nemirtingos Georges‘o Bizet operos interpretaciją – alternatyvią klasikos sintezę. Populiari ir visiems gerai žinoma opera "Karmen" suskambės kitaip - be įprasto didelės sudėties simfoninio orkestro ir choro. Bus pakeista kūrinio struktūra ir skambesys, tačiau išliks pagrindinis siužetas ir atpažįstamos melodijos. Šį eksperimentinį scenos kūrinį gyvai atliks operos solistai ir elektroninės muzikos atlikejai.

"Visiškai perkurti dviejų valandų stambios formos muzikinį kūrinį – gigantiškas uždavinys. Reikia įsigilinti į kiekvieną muzikinę detalę, adaptuoti siužetą, rasti naują skambesį. Projektą ruošėme 15 mėnesių - laiko sąnaudos labai didelės, siekiant visiškai naujo kūrinio, o po pirmojo parodymo dar tobulinome tiek struktūrą, tiek pačią muziką.“, - mintimis dalinosi D. Ibelhauptaitė.

Talentingiausias elektroninės muzikos kompozitorius Marijus Adomaitis yra bene vienintelis Lietuvoje, elektroninės muzikos srityje sulaukęs beprecedenčio pripažinimo tarptautiniu mastu ir savo profesiniame bagaže turintis klasikinės muzikos išsilavinimą. Be jo sukurti elektroninę “Karmen” buvo neįmanoma - čia privalu mokėti valdyti visą kompozicijos dermę ir stambią muzikinę formą. Būtent tuo M. Adomaitis ir išsiskiria. Net klausantis jo muzikos topus užkariavusio „Walking with elephants“, yra aišku, jog šis žmogus puikiai supranta klasikinę simfoniją.

Pagrindinę Karmen partija ir šį kartą atliks Justina Gringytė, laimėjusi Geriausios jaunos solistės titulą Tarptautiniuose operos apdovanojimuose Londone ir laikoma viena idomiausių šio vaidmens atlikėjų pasaulyje, vaidinusi Karmen Anglijos Nacionalinės operos, Madrido, Škotijos operos scenose ir Maskvos Didžiąjame teatre.

Marijus Adomaitis (Ten Walls)
e - CARMEN
pagal G.Bizet operą “Karmen"

Režisierė - Dalia Ibelhauptaitė
Dirigentas – Ričardas Šumila
Šviesų dailininkas - Eugenijus Sabaliauskas