DIDYSIS GOSPEL FESTIVALIO KONCERTAS

2015-10-03 19:00

Asociacija Lietuvos jaunųjų krikščionių sąjunga (LJKS) kartu su Švedijos Stokholmo miesto chorų sąjunga 2015 m. spalio 2-4 dienomis organizuoja tarptautinį renginį – XIII Vilniaus GOSPEL muzikos festivalį. Jau tryliktus metus organizuojamas Vilniaus GOSPEL festivalis – pirmasis ir didžiausias Lietuvoje renginys, kuriame atliekama tik gospel muzika. Festivaliuose, rengiamuose nuo 2001 metų, dalyvavo chorai, ansambliai, solistai ir dirigentai iš Švedijos, Lenkijos, Latvijos, Ukrainos, Lietuvos ir JAV.

Šios gražios gospel muzikos šventės kulminacija – DIDYSIS GOSPEL FESTIVALIO KONCERTAS, kurio metu scenoje pasirodys daugiau nei 300 atlikėjų iš visos Lietuvos bei užsienio: Jungtinis dalyvių gospel choras, atlikėjai iš Švedijos: garsus gospel dainininkas ir pianistas Malcolm Chambers, nuostabaus balso savininkė Monica Törqvist ir Lietuvoje puikiai žinoma muzikė Kristina Žaldokaitė, dirigentė ir dainininkė Marija Monika Žalnerauskaitė/Dičiūnė.

Kiekvienas metais Vilniaus Gospel muzikos festivalis turi savo temą, kurią atskleidžia specialiai parinkti gospel muzikos kūriniai. 2015 metų festivalio temą - „Giedame laisvę!“ /„Let freedom ring“ vystys įspūdingas festivalio dalyvių choras - išgirsite nuostabias gospel giesmes, kurios nė vieno nepaliks abejingo.

Koncerte dalyvaus gospel muzikos atlikėjai:

MALCOLM CHAMBERS – profesionalus dainininkas ir pianistas – gospel muzikos atlikėjas iš Švedijos. Malcolmas turi didžiulę gospel muzikos atlikimo patirtį, yra kviečiamas dalyvauti įvairiuose tarptautiniuose gospel ir džiazo festivaliuose Švedijoje ir užsienyje kaip dirigentas ir dainininkas Jis yra meno direktorius žinomos švedų nacionalinės televizijos laidos „A song of Joy“, yra koncertavęs 12000 žmonių auditorijai, dirigavęs chorui, kurį sudarė daugiau negu 5000 dainininkų, dainavęs kartu su tokiais žinomais gospel muzikos atlikėjais kaip Kirk Franklin, Donnie McClurkin, Hezekiah Walker ir kiti. Malcolmas taip pat yra verslo žmogus, jam patinka žaisti krepšinį, yra mylintis dviejų vaikų tėvas.

MONICA TÖRNQVIST - ilgametė Vilniaus gospel festivalio bičiulė, dainininkė, muzikos mokytoja ir chorų vadovė iš Švedijos. Monica dalyvauja Vilniaus Gospel muzikos festivaliuose nuo pat pradžių. Monica koncertuoja ne tik gimtinėje, bet ir daugelyje kitų šalių, organizuoja ir veda gospel seminarus bei dainavimo pamokas. Ji yra koncertavusi su žinomais gospel muzikos atlikėjais: Jay T. Hairston (JAV), Švedijos gospel „žvaigžde“ Samuel Ljungblach, atlikėju ir eurovizijos dainų autoriumi Lasse Holm ir kitais. Monica kasmet prisideda prie Stockholmo miesto bei Vilniaus Gospel muzikos festivalių organizavimo, yra sukaupusi ilgametę gospel muzikos festivalių organizavimo patirtį. Vilniuje ji ne kartą įrodė, kad savo nuoširdumu ir spinduliuojančia energija moka pavergti žmonių širdis.

KRISTINA ŽALDOKAITĖ baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Džiazo skyriaus dainavimo specialybę, ilgus metus buvo vienintelio Lietuvoje gospel choro „Sounds in G“ vadovė bei nepailstantis Lietuvos scenos žvaigždžių pritariamasis vokalas. Sceninę patirtį ji kaupė įvairiuose džiazo festivaliuose ir konkursuose, televiziniuose projektuose bei koncertuodama visoje Lietuvoje. Šiuo metu Kristina yra Vilniaus universiteto šv. Jonų bažnyčios gospel choro vadovė, Vilniaus gospel festivalio organizatorė, įvairių muzikinių projektų dalyvė bei grupių narė.

Scenoje žiūrovai taip pat išvys džiazo vokalistę, vadovę ir dirigentę Mariją Moniką Žalnerauskaitę/Dičiūnę, bei suburtą festivaliui profesionalią ritmo grupę, kuri akomponuos Jungtiniam Festivalio Gospel chorui.

Daug nuostabių emocijų, žinomų ir naujų gospel giesmių, įdomios patirties ir neišdildomų įspūdžių laukia Jūsų XIII Vilniaus Gospel muzikos festivalyje.