DDT koncertas

2016-11-27 20:00

Lapkričio 27 d. koncertą Vilniuje surengs viena žymiausių rusų roko grupių „DDT“. Bemaž keturis dešimtmečius gyvuojančią kultinę grupę bus galima išvysti koncertų salės „Compensa“ scenoje.
„DDT“ muzikinė istorija prasidėjo 1980-aisiais Ufoje, kai Jurijus Ševčiukas buvo pakviestas prisijungti prie užsienietišką roko muziką grojančio ansamblio „Avangard“. Taip gimė nauja grupė, tuomet besivadinusi „Ansambl pod rukovodstvom Genadija Rodina“. Naminėmis sąlygomis grupė įrašė savo pirmą iš septynių dainų sudarytą albumą „DDT-1“, kuris visgi dėl prastos įrašo kokybės didelio populiarumo nesulaukė. 1982-iaisiais, ansambliui susiruošus dalyvauti jaunųjų atlikėjų konkurse, kurio pagrindinis prizas buvo profesionalus albumo įrašymas, prireikė ir pavadinimo – taip atsirado „DDT“. Nors konkurse jie ir nugalėjo, tačiau laimėtu albumo įrašymu taip ir nepasinaudojo: organizatoriams pareikalavus, kad grupė atliktų oficialias sovietinių kompozitorių dainas pagal sovietinių poetų eiles, Jurijus Ševčiukas su tokiomis sąlygomis nesutiko. Anuomet toks pasirinkimas reiškė, kad grupė „liks užribyje“ ir juos išgirs tik nedidelis būrelis roko gerbėjų.
Netrukus buvo išleistas antrasis „DDT“ albumas „Svinja na raduge“ (Свинья на радуге), kuriame girdima hard-roko elementų, tačiau skamba ir bliuzas, ir rokenrolas, ir kantri. Dar po metų, 1983-aisiais, įrašytas trečiasis albumas „Kompromiss“ (Компромисс) sulaukė didžiulio dėmesio – jei po pirmųjų albumų pasirodymo apie grupę žinojo vos vienas kitas rusiško roko gerbėjas, išleidusi šį albumą grupė „DDT“ tapo žinoma gerokai platesnei auditorijai.