„Compensa“ suteiks vardą naujai koncertų salei

Vilniuje atsiranda nauja kultūros ir pramogų vieta – koncertų salė. Jai bus suteiktas draudimo bendrovės „Compensa“ vardas.
2300 vietų salė skirta plataus žanro muzikos ir spektaklių atlikimui: nuo klasikinės muzikos, džiazo, roko koncertų iki šou programų, TV filmavimų. Salė taip pat bus nuomojama konferencijoms, oficialiems renginiams. Pirmasis koncertas numatytas gruodžio 7 d. – pasirodys Vienos Johanno Strausso orkestras.

Vieta kokybiškos muzikos pažinimui
„Kultūros mecenavimo kryptis visiškai atitinka mūsų motininės bendrovės „Vienna Insurance Group“ strategiją“, – kalbėjo gyvybės draudimo bendrovės „Compensa Life Vienna Insurance Group SE“ Lietuvos filialo vadovas Tomas Milašius.

„Norime, kad Lietuvoje kuo daugiau žmonių turėtų galimybę pažinti kokybišką muziką, teatrą ir laisvalaikį leisti taip, kad tas laikas žmogų praturtintų“, – sakė negyvybės draudimo bendrovės „Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group“ Lietuvos filialo vadovas Ignas Panka.

Naujoji salė pastatyta vilniečiams gerai pažįstamoje vietoje, kurioje jau yra keli stambūs laisvalaikio ir pramogų centrai: „Siemens“ arena, „Vichy“ pramogų parkas, prekybos ir laisvalaikio centrai „Ozas“ ir „Akropolis“. Į šią vietą patogu atvažiuoti iš įvairių pusių ne tik vilniečiams, bet ir miesto svečiams.

Užpildė spragą Vilniuje
„Matėme, kad Vilniuje trūksta kokybiškos koncertų salės ir džiaugiamės, kad pagaliau ją turime. Ši vieta suteiks naujas galimybes: vienos salės buvo per mažos, kitos – per didelės, toli gražu ne visose yra tinkama akustika“, – aiškino „Compensa“ koncertų salės vadovas Renatas Načajus.

Projektuojant naująją salę didžiausias dėmesys buvo skiriamas būtent akustikai. Vystytojai dėl akustikos konsultavosi su vienos didžiausių renginių įgarsinimo kompanijų „Mex Pro“ specialistais. Įgyvendinus specialius inžinerinius sprendimus, salė pasižymi ypač geromis akustinėmis savybėmis.

Antras svarbus tikslas buvo žiūrovų komfortas. Vystytojai stengėsi, kad salėje būtų kuo mažiau riboto matomumo vietų, tad iš bet kurios vietos scena matosi gerai. Pagal renginio organizatorių poreikius parteryje gali būti sukurtos sėdimos arba stovimos vietos. Parteryje galės susėsti iki 1200 žiūrovų. Balkone yra įrengta 1100 stacionarių, itin patogių kėdžių.

Įėjimas suplanuotas taip, kad sklandžiai pasiskirstytų žiūrovų srautai: pirmame aukšte įrengta rūbinė, antrame – erdvus fojė ir du barai. Trečiasis, nuošaliau esantis mažesnis baras bus skirtas uždariems vakarėliams. Yra įrengta daug tualetų kabinų, kad per pertraukas nesusidarytų eilės.

Salės fojė taip pat bus naudojama kaip koncertinė erdvė – joje vyks kameriniai klasikinės muzikos koncertai. Vienoje fojė pusėje yra įrengta galerija, kurioje nuolat veiks muzikinių mechaninių instrumentų muziejus. Ši kolekcija – viena didžiausių Baltijos šalyse, joje yra daugiau kaip 60 skirtingų instrumentų. Dauguma jų yra pagaminti 1890 – 1900 metais.

Koncertų salė bus atvira ne tik pripažintiems atlikėjams, bet ir augantiems menininkams. „Europoje ir visame pasaulyje dabar labai daug dėmesio skiriama pradedančių perspektyvių atlikėjų ugdymui. Mes atversime duris augantiems Lietuvos menininkams tam, kad jie turėtų kokybišką erdvę tobulėjimui“, – užtikrino R. Načajus.

Salė bus „pakrikštyta“ Vienos Johanno Strausso orkestro koncertu gruodžio 7 dieną. Orkestras neatsitiktinai atvyksta iš Vienos – klasikinės muzikos sostinės bei „Compensa“ motininės bendrovės „Vienna Insurance Group“ gimtinės. Jau suplanuoti ir kiti renginiai – Andriaus Mamontovo koncertas, grupės „Gregorian“ pasirodymas. Kitais metais organizatoriai planuoja apie 120 įvairių renginių.