Gražinos ir Valentino Ajauskų paroda
Laiko tėkmėje
Tapybos paroda
2017 05 11 - 2017 08 31

Dailininkai Valentinas ir Gražina Ajauskai penktą kartą kartu rengia tapybos parodą. Gyvendami kartu, jie yra geriausi draugai, palaikantys vienas kitą kūryboje ir dailės studijos „Valentino ir Gražinos Ajauskų dailės studija“, kurią įkūrė 2014m. rudenį, veikloje.

Būdamas stiprus profesionalas Valentinas Ajauskas mėgsta kūrybos įvairovę. Jis tapo aliejiniais, akriliniais dažais ant drobės, lieja akvareles, tapo ant baldų, kuria asambliažus ir grafiką šilkografijos, oforto akvatintos technikomis, iliustruoja knygas. 2015 m. išleido savo kūrybos albumą „Minčių tėkmė“. Jame sudėti svarbesni darbai ir pasiekimai. Už grafikos darbus Valentinas Ajauskas yra pelnęs net 36 apdovanojimus Lietuvoje ir užsienio šalyse. Tapybos ir grafikos darbai eksponuojami atrankinėse  parodose .

Dailėtyrininkė Dalia Karatajienė aptardama grafiko, tapytojo, meno pedagogo Valentino Ajausko kūrybą, pabrėžia „pozityvų, optimistinį, šviesų jos pradą. Ajausko kūriniai išsiskiria tuo, kad dailininkas, turėdamas grafiko išsilavinimą, į tapybą, kuria užsiima daugiau nei du dešimtmečius, neretai perkelia grafikai būdingą erdvę, suteikiančią vaizdams poetiškumo bei lengvumo. Iš grafikos į tapybą taip pat atkeliauja ir jo pamėgti motyvai – Vilniaus senamiesčio kampeliai, kiemai, tarpuvartės, kasdienybės daiktai, kurie susijungia kompozicijoje realybei nebūdingais saitais, formuodami nerealius, fantastinius vaizdus, prikaustančius žiūrovo žvilgsnį. Savo ruožtu tapybos patirtis atsispindi pastarųjų metų dailininko grafikoje, kuri neretai primena ekspresyvius tapybinius eksperimentus.''

 Gražina Murelytė-Ajauskienė nuo M. K. Čiurlionio meno mokyklos laikų liko ištikima tapybai. Gyvenimo aplinkybės, augantys trys vaikai, darbas gimnazijoje, buvo  didelis stabdis kūrybai. Tačiau 2015 m. pakviesta dalyvauti tarptautiniame „Artist's revoliution's 2“ plenere Italijoje padarė lemiamą sprendimą - atsisakė darbo mokykloje ir išvyko pakeliauti ir tapyti Italijon. Dabar ji nepriklausoma dailininkė, sėkmingai dirbanti dėstytoja „Valentino ir Gražinos Ajauskų dailės studijoje''. Ji kviečiama dalyvauti tarptautiniuose „Artist's revoliution“ pleneruose ir parodose su „Toparturismo'' bendruomene Italijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje.

Gražina Ajauskienė, naudodama klasikinės tapybos žinias, sukūrė savitą stilių. Jam būdingas erdvinis mąstymas, šviesos perteikimas, simbolizmas, subtilus spalvinis koloritas. Vaizduojamas pasaulis  jaukus, lyriškas, filosofiškas. Paveiksluose erdvė konstruojama architektūros, kalvų ir subtilių spalvinių formų žaismu. Erdvėje nutapyti personažai įprasmina būseną, emociją, dvasią. Figūros mąsto, žaidžia gamtoje, o paskutiniuose paveiksluose šoka, groja džiazą. Juose netikėtai suskambo raudona spalva, kontrastinga šviesa .

Gražinos Ajauskienės tapyba pristatyta Rimanto Dichavičiaus knygoje „Laisvės paženklinti“, III tome 2016 m.

Gyvenimas kūrybos ritmu užkrečia ir Ajauskų studijos mokinius. Jie siekia profesionalumo kūryboje ir kūrybiškumo. Planuose yra Valentino, Gražinos Ajauskų ir jų studijos mokinių bendra paroda, kuriai jau kaupiami paveikslai.

Darbai